W dniach 24-27.09.2021, wraz z naszymi przyjaciółmi z hodowli Ruda Szata,  mieliśmy przyjemność uczestniczyć w najważniejszej europejskiej imprezie dla wyżłów węgierskich – XXII.Magyar Vizsla European Cup.
W skład polskiej drużyny wchodziły psy:
w klasie open: Bell Pepperoni Team, Nord Pepperoni Team, Goyi Berry Ruda Szata, Puszcza Ruda Szata.
w klasie derby: Omen Ruda Szata i Puszcza Ruda Szata
Na imprezę (dla klasy open) składały się dwa starty w Międzynarodowych Field Trialsach, aport kaczki z głębokiej wody oraz wystawa. Młode psy startowały jedynie w derbach, czyli FT o randze krajowej.
Pierwszego dnia na FT emocje wzięły górę i start Bell nie był tak dobry jak być powinien. Drugiego dnia zdobyła maksymalną ilość punktów z aportu kaczki z głębokiej wody oraz zajęła na wystawie 3 lokatę na 30 suczek! Trzeciego dnia jej start na FT był piękny, sędziowie chwalili jej styl, noszenie głowy, a także tempo, jednak mimo długiej, około 20 minutowej pracy, nie miała kontaktu z ptactwem, zatem nie mogła otrzymać dyplomu.
Start Norda pierwszego dnia był świetny, jednak nie miał szczęścia i nie miał kontaktu ze zwierzyną, przez co sędziowie nie mogli mu przyznać dyplomu. Drugiego dnia dostał maksymalną ilość punktów z aportu kaczki i bardzo dobrze wypadł na wystawie uzyskując ocenę doskonałą i pozostając w czołówce najlepszych psów. Trzeciego dnia poniesiony przez własny nos wyszedł swojej przewodniczce z ręki. 😉
Podsumowując, niestety naszej drużynie momentami zabrakło nieco szczęścia, a momentami idealnej pracy psów 😉 czego efektem była 10 lokata na 13 startujących drużyn.
Mimo wszystko bawiliśmy się świetnie i jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu, obserwować pracę czołowych triasowych Vizsla oraz spotkać tak wielu ciekawych ludzi, z którymi łączy nas wspólna pasja.
Ogromne gratulacje dla zwycięzców oraz reszty uczestników, a także podziękowania dla organizatorów.
Dziękujemy sklepowi Magum, a także wszystkim, którzy wspierali naszą drużynę!
Film ⇐ z otwarcia ceremonii Magyar Vizsla European Cup 2021.
Film ⇐ z Conformation Test – ocena suczek w ringu.

0 Comments

Leave a Comment

X
pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski